मन्त्रिपरिषद् बैठक बस्दै, स्थानीय निर्वाचनको मिति तय हुने सम्भावनाकाठमाण्डौं । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले मन्त्रिपरिषद्को बैठक बोलाउनु भएको छ । प्रधानमन्त्रीको सचिवालयका अनुसार देउवाले सोमबार दिउँसो तीन बजे बालुवाटारमा मन्त्रिपरिषद्को बैठक बोलाउनु भएको हो ।

आज बस्ने मन्त्रिपरिषद्को बैठकले स्थानीय तहको निर्वाचनको मिति तय गरी घोषणा गर्नसक्ने सम्भावना रहेको छ । आइतबार बसेको प्रमुख तीन राजनीतिक दलको बैठकमा प्रधानमन्त्री देउवाले अबको मन्त्रिपरिषद्को बैठकबाट स्थानीय निर्वाचनको मिति घोषणा हुन सक्ने वताउनुभएको थियो ।

यसअघि बसेको सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकले निर्वाचन आयोगको सिफारिस अनुसार निर्वाचनको मिति घोषणा गर्ने निर्णय गरेको थियो । आयोगले ४ जेठ २०७९ मा स्थानीय तहको निर्वाचनको मिति घोषणा गर्न प्रधानमन्त्रीसमक्ष सिफारिस गरेको थियो ।

प्रमुख विपक्षी दल नेकपा (एमाले)ले संवैधानिक प्रावधानअनुरुप आउँदो जेठ ५ गते अगाबै स्थानीय तहको निर्वाचन सम्पन्न हुनुपर्ने अडान राख्दै दबावमूलक कार्यक्रम गर्दै आएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्