एकैदिन थपिए ८ हजार ६५९ कोरोना संक्रमित, ५८ जनाको मृत्युफिदिम । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभरका विभिन्न स्थानमा पिसीआर विधिबाट परीक्षण गरिएका ८ हजार ६ सय ५ र ५४ एन्टिजेन परीक्षण गरिएका गरी कुल ८ हजार ६ सय ५९ जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण देखिएको छ।

योसँगै कुल संक्रमितको संख्या ३ लाख ५९ हजार ६ सय १० जना पुगेको स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले पुष्टि गरेको छ । आजै १ हजार ९ सय ९३ जना निको भएर डिस्चार्ज भएको स्वास्थ्य मन्त्रालयबाट जारी विज्ञप्तीमा उल्लेख छ। हालसम्म नेपालमा २ लाख ८९ हजार ७ सय ८३ जना संक्रमितहरु निको भएका छन्। योसँगै निको हुने ८०.६ प्रतिशत पुगेको छ। हिजो निको हुने दर ८३.३ रहेको थियो ।

हालसम्म ६६ हजार ३ सय ५२ जना सक्रिय संक्रमित आइसोलेशनमा छन् भने ३ सय ८१ जना क्‍वारेन्टाइनमा रहेको मन्त्रालयले जनाएको छ। ६ सय जना आइसीयूमा रहेका मध्ये १५६ जना भेन्टिलेटरमा उपचाररत छन् ।

गत २४ घण्टामा आरटी पिसिआर विधिबाट २० हजार ७ सय ५६ जना र एन्टीजेन विधिबाट ६ सय १६ गरी कुल २१ हजार ३ सय ७२ जनाको कोरोना परीक्षण गरिएको छ। यो सँगै नेपालमा कोरोना परीक्षण हुनेको संख्या २५ लाख ५८ हजार ५१ जना पुगेको छ।

गत २४ घण्टामा ५८ जना कोरोना संक्रमितको मृत्यु भएको छ। मन्त्रालयका अनुसार हालसम्म मृत्यु हुनेको संख्या कुल ३ हजार ४ सय ७५ जना पुगेको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्