निर्वाचनले पूर्वाधार विकासका काम रोकिँदैनन्ः मन्त्री नेम्वाङपाँचथर, १ माघ

भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्री वसन्तकुमार नेम्वाङले निर्वाचनका कारण पूर्वाधार विकासका काम नरोकिने वताउनुभएको छ ।

सरकारले कुनै पनि विकास आयोजनामा बजेट अभाव हुन नदिने वताउँदै मन्त्री नेम्वाङले निर्वाचनकै कारण कुनै पनि विकास आयोजनाको काम नरोकिने वताउनुभयो ।

तमोर कोरिडोर सडकअन्तर्गत पाँचथरको हेंवा खोलामा हेंवा खेला पुल (बेली ब्रिज)को आज शिलान्यास गर्नुहुँदै मन्त्री नेम्वाङले सरकार निर्वाचनमा जुटेपनि पूर्वाधार विकासमा कुनैपनि असर पर्न नदिन उत्तिकै सचेत रहेको वताउनुभयो ।

“विकासका आयोजना र सामाजिक सुरक्षाका क्षेत्रमा कहीँ पनि बजेट अभाव हुने छैन्”, मन्त्री नेम्वाङले भन्नुभयो, “बरु सबै सरकारी निकायहरु बजेट खर्च बढाउनुपर्ने आवश्यकता छ ।”

१४८ किलोमिटरको तमोर कोरिडोर सडकको ट्र्याक खोल्ने काम यसै आर्थिक वर्षमा सम्पन्न गरिने जानकारी दिँदै मन्त्री नेम्वाङले यो सडक दुई छिमेकीलाई जोड्ने सबैभन्दा द्रूत र प्रभावकारी सडकका रुपमा विकास हुने विश्वास ब्यक्त गर्नुभयो ।

यो सडकका कारण पूर्वी पहाडका धेरै सर्वसाधारणको आर्थिक स्थितिमा सुधार ल्याउने उल्लेख गर्दै मन्त्री नेम्वाङले भन्नुभयो, “राम्रो गोरेटोबाटो नभएको ठाउँमा दुई लेनका सडक पु¥याइएको छ । यही नै विकास र परिवर्तन हो ।” पूर्वाधार विकाससँगै स्थानीयवासीको आयआर्जन अभिवृद्धिमा स्थानीय सरकार केन्द्रीत हुनुपर्नेमा मन्त्री नेम्वाङले जोड दिनुभयो ।

तमोर कोरिडोरको ट्र्याक खोलिएसँगै सडक सञ्चालनमा ल्याउन पुष्पलाल (मध्यपहाडी) राजमार्ग योजना कार्यालय फिदिमले हेंवा खोलामा ५४.७५ मिटरको पुल (बेली ब्रिज) निर्माण थालेको हो । ४.२ मिटर चौडाको यो पुलको कूल लागत रु. ९६ लाख ७५ हजार रहेको योजना कार्यालयका प्रमुख सुरेश न्यौपानेले जानकारी दिनुभयो ।

३२ टन कूल भार क्षमताको यो पुल आगामी तीन महिनामा निर्माण सम्पन्न हुने न्यौपानेले वताउनुभयो । तमोर कोरिडोरमा १७ वटा पुल निर्माण गर्नुपर्नेमा हेंवा खोलामा बेली ब्रिज र सुभाङ खोलामा ट्रिपल सेल बक्स कल्भर्ट निर्माण गर्न लागिएको उहाँको भनाई छ ।

१४८ किलोमिटरको तमोर कोरिडोर सडकको ४ किलोमिटर ट्र्याक मात्रै खोल्न बाँकी रहेको छ । यो सडक चतराबाट मुलघाट–माझीटार–सुभाङखोला हुँदै गणेशचोक पुग्दछ । सुभाङखोलाबाट चीनसँग जोड्ने ओलाङचुङगोला सडक निर्माणाधीन छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्