सङ्कटसँग जुध्न सर्वदलीय सहमतिविराटनगर, २४ चैत

प्रदेश नं १ का प्रमुख राजनीतिक दलले कोरोना भाइरसबाट बच्न जारी लकडाउनको पूर्ण पालनासहित चारबुँदे सहमति गरेका छन् ।

ती दलले सरकारी अस्पताल, शिक्षण अस्पताल र अन्य अस्पतालबाट प्राप्त हुने स्वास्थ्यसेवालाई नियमितरुपमा सञ्चालन गर्न आवश्यक व्यवस्था मिलाउन सरकारलाई आग्रह गर्दै अस्पतालले पनि सर्वसाधारण जनताको उपचारका निम्ति ध्यान दिनुपर्नेमा जोड दिएका छन् । लकडाउनलाई प्रभावकारीरुपमा कार्यान्वयन गराउन सरकार र प्रदेशवासीलाई अनुरोध गर्ने निर्णय पनि ती दलले गरेका छन् ।

लकडाउनका कारण आपूर्तिमा कमी हुनसक्ने भएकाले अत्यावश्यक खाद्यान्न सामग्री, तरकारी, खाना पकाउने इन्धनलगायत सामग्रीको उपलब्धता र न्यून आय भएका, आधारभूत जनता र समस्यामा परेकालाई राहत वितरणमा एकरुपता कायम गर्न पनि समझदारी भएको छ । यसको कार्यान्वयनका लागि स्थानीय प्रशासन, स्थानीय तह र राजनीतिक संयन्त्रमार्फत राहत वितरण गर्ने व्यवस्था मिलाउन अनुरोध गरिने भएको छ ।

प्रदेश, जिल्ला र स्थानीय तहमा सञ्चालित क्वारेन्टाइन, आइसोलेसन कक्ष, अस्पताल, कोरोना विशेष अस्पतालमा भएका काम कारवाहीको नियमित अनुगमनका लागि प्रदेश सरकारले व्यवस्थापन गर्ने र अनुगमनबाट प्राप्त सूचनाको विश्लेषण गरी सरकारलाई पृष्ठपोषण गर्ने सहमतिमा उल्लेख छ ।

सहमतिमा सत्तारुढ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)का प्रदेश कमिटी अध्यक्ष देवराज घिमिरे, प्रतिपक्षी नेपाली काँग्रेसका मोरङ जिल्ला अध्यक्ष डिगबहादुर लिम्बू र प्रदेश प्रमुख प्रतिपक्ष दलका नेता राजीव कोइराला, राप्रपाका प्रदेश अध्यक्ष राम थापा, सङ्घीय लोकतान्त्रिक राष्ट्रिय मञ्चका महासचिव अशोक चेम्जोङ र समाजवादी पार्टी प्रदेश उपाध्यक्ष राजकुमार यादवले हस्ताक्षर गर्नुभएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्